Ana
Hakkımızda
Üyeler
Faaliyetler
Ödüller
QSL / İletişim
Muhtelif Bilgi
Home
About Us
Members
Activities
Awards
QSL / Contact
Info for Foreigners

TC çalışmaları için talimatname


TC ön eki ile çalışma yapmak hiç bir radyo amatörünün ya da derneğinin tekelinde değildir. Biz yalnızca yaptığımız çalışmaların duyurulması konusunda daha aktif olan bir grubuz. TC ön eki ile çalışma yapan ve bunun duyurulmasını isteyen tüm TA amatörlerini aramıza bekliyoruz.

TC ön ekli çalışma yapmak için gereken işlemler hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Umarız çok daha fazla sayıda istasyon ilgi çekici çağrı işaretleri ile havaya çıkar.

TC Çağrı İşareti İle Çalışmak İçin Gerekenler:

MALZEME

TC çağrı işaretli istasyon ile bir conteste katılma amacınız yoksa kullanılacak malzemenin çok özellikli olması gerekmiyor. Biz bugüne dek hep dipol ya da inverted V antenler ile çalıştık ve oldukça yüksek verim aldık. Mevcut ise Yagi anten yararlı olacaktır ama eldeki imkanlar verimli kullanıldığında iyi iş çıkabiliyor.

ÇAĞRI ŞEKLİ

CQ CQ CQ this is TC......., special event station .   Her 10 QSO'da bir QSL info verilmeli.  CQ CQ CQ, this is TC........ . QSL info is at qrz.com , QSL manager is TA.....

Özel çağrı işaretleri kısa süreli kullanımda olduklarından ötürü arıların toplandığı güzel kokulu çiçekler gibi oluyorlar. Normal zamanlarda QSO yapamayacağınız nadir bazı DXCClerden istasyonlar size çağrı yapabilir. Kendi çağrı işaretinizle 2. QSOyu yapıp kendi DXCC hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.